ערן זיו - וטרינר נס ציונה
דף הבית / רייקי רייקי רייקי לבעלי חיים

רייקי רייקי רייקי לבעלי חיים

רייקי לבעלי חיים

רייקי רייקי רייקי

רייקי לחיות מחמד, יש חיה כזאת. לאחרונה התוודעתי לשיטת הריפוי המדהימה הזאת בשני קורסים לרייקי רמה-1 ו-2 שנערכו במרכז צ'י חי בנס ציונה על ידי אלון פאר. חוויית הלימוד והתרגול היו כל כך עוצמתיות, שהחלטתי לשלב אותן בטיפולים השוטפים במרפאה.

 

רייקי היא שיטת טיפול אנרגטית עוצמתית, שמקורה ביפן, בה מזרים המטפל אנרגיה העוברת למטופל דרך כפות ידיו ומאפשרת איזון פיזי ונפשי של הגוף. האנרגיה הזו מוכרת ברחבי העולם בשמות שונים שהמוכרים ביניהם הם  "קי" או "צ'י". ה"ריי" מתייחס אל החוכמה הקוסמית של הטבע שיודע לאזן ולרפא את עצמו. כמו נהר מזוהם המנקה את עצמו, חושי האם המתחדדים לאחר לידה, אדם חולה המקבל מוטיבציה לרפא עצמו ועוד. חכמת הריי מנחה את אנרגיית הקי לזרום למקומות הנדרשים בגוף ולאזן אותם.

 

לפי התפיסה ההוליסטית מקור המחלות הוא כתוצאה מחסימה אנרגטית הגורמת ליציאת הגוף מאיזון. תפקיד הרייקי לאפשר להזרים אנרגיה, שתשחרר חסימות אלה ככל הניתן ותחזיר את הגוף למצב בו הוא מתפקד במיטבו או תעכב התדרדרות של הפרה אנרגטית כל שהיא לפני החמרתה.

 

היופי בשיטה זו הוא, שהאנרגיה מנתבת עצמה למקומות הנדרשים וליכולת הספיגה של המטופל. היא מיטיבה, אינה יכולה להזיק ואין לה תופעות לואי. השינויים שיורגשו הם חיוביים כמו למשל שינה טובה יותר מערכת עיכול מתפקדת טוב יותר או חוליים שונים שנרפאים ובנוסף מורגשים ערנות ושקט פנימי.

 

ריפוי אנרגטי לחיות מחמד

הרייקי מוריד לחצים נפשיים שמשפיעים כידוע על כל המערכות בגוף כולל המערכת החיסונית והוא עובד על חיות, צמחים ובני אדם.

 

רייקי בחיות מחמד

 

התחושות בזמן הטיפול כוללות תחושת חום באזור מגע הידיים רגיעה תחושת נמנום כבדות זרמים בגוף וריחוף. בעלי חיים מתמסרים לטיפול, רובצים ברוגע, ואפילו מבקשים את המגע על ידי קירוב רגליים או ראש לידי המטפל.

 

לאחר הטיפול לעיתים מרגישים תחושות שונות הנובעות מהזרמת האנרגיה בגוף וניקויו. צמא, הזעה, השתנה מרובה, הפרשות מסריחות, בחילות או חוסר תיאבון למאכלים שונים שאינם בריאים לגוף, הם דוגמאות אפשריות לראקציות בודדות כאלה, שמשמעותן ניקוי עצמי של הגוף. בכל מיקרה הרייקי אינו תחליף לרפואה קונבנציונלית אלא טיפול משלים שלעולם אינו מזיק.

רייקי לגור כלבים – מקרה מהמרפאה

שוקו, גור מלטז, שובב ואנרגטי עורר התרגשות ושימחה בכל מי שפגש ובייחוד בבני משפחתו המאמצת. הם ליוו אותו במסירות בכל תהליך סדרת החיסונים לכלב במרפאה שלנו בנס ציונה והקפידו על כל ההנחיות שלי לגבי גידול גור חדש. אבל עם דבר אחד בכל זאת התקשו מאד, עם הגרגרנות הבלתי נשלטת של הזאטוט.

 

הכלב לא הפסיק לחטוף ולבלוע כל דבר שנקרה בדרכו. ברוב המקרים הנשנושים יצאו בדרך הטבע והתגלו בצרכיו. לעיתים נתפס על חם בולע משהו ואז נידרש מעקב צמוד וטיפול רפואי עד ליציאתו מכלל סכנה. פעם אחת הגיע למרפאה עם עצירות בצילום נראה חפץ מתכתי קטן במעיים. נתתי לו שמן פרפין ולאחר מספר שעות השתחרר הפקק באופן טבעי למרבה המזל ללא צורך בניתוח. בפעם אחרת הזעיקו אותי בשבת בבוקר למרפאה לאחר ששוקו התעלה על עצמו ובלע קוביית סבון של מדיח כלים. כמובן שסבון כזה יכול לגרום לגרוי חזק של רירית מערכת העיכול והוא חייב לצאת במהירות האפשרית. הדרך המהירה היא הזרקת חומר לווריד שגורם לרפלקס הקאה מידי. הבעיה עם שוקו הקופצני שהוא לא נח לרגע וממש היה בלתי אפשרי להזריק משהו לווריד הדק שלו.

 

פה נוכחתי בפעם הראשונה בגדולתו של הרייקי לכלבים. הנחתי על השובב את כפות הידיים ותוך דקות הכלב נרגע לחלוטין. הזרקתי לו את החומר בנחת פרשתי עיתון לפניו ותוך שניות יצאה בהקאה הקובייה במלא הדרה בליווי מספר בועות סבון.

 

רייקי לכלב

רייקי לכלבה בוגרת

דיאנה, כלבת פודל ענק גודלה במסירות עם עוד 3 כלבים מאותו סוג על ידי מריה, רופאה מומחית בהכשרתה. הכלבים האלה היוו את כל עולמה והיא חיה איתם ועם אימה בבית פרטי לא רחוק מהמרפאה. כל בוקר וערב הייתה עורכת איתם טיולים ארוכים באזורים פתוחים ומשחררת אותם לרוץ חופשי. מאכילה אותם באוכל מעולה ודואגת לכל מחסורם. בגיל 7 חלתה דיאנה במחלה שפגעה לה בכבד וגרמה להצטברות נוזלים בבטנה שהכבידו עליה מאד, לחצו על הסרעפת שלה וגרמו לקשיי נשימה. מריה השתמשה בידע הרב שלה לנסות לאבחן את המחלה אך לשווא. הייתה השערה שטפיל נדיר תקף אותה אך לא קיימת דרך לאבחן זאת ולא ממש קיים טיפול.

 

מריה לקחה את כלבתה למיטב המומחים שנתנו תרופות כאלה ואחרות אך המחלה לא נעצרה. היות והכלבה טופלה בעצם על ידי רופאים אחרים לא הייתי ממש מעורב בטיפול מלבד המידע שחלקה איתי מדי פעם כשבאה לקנות תרופות במרפאה או סתם עברה ליד המרפאה בטיול עם הכלבים.

 

יום אחד הגיע מריה עם דיאנה לפתח המרפאה ועצב רב ניכר על פניה. "יש לך קסם בשבילה"? שאלה.

"כנראה שלא אוכל לרפא אותה אבל אני מאמין שאוכל להקל עליה במידה מסוימת". אמרתי.

"אני מוכנה לנסות כל דבר". אמרה.

"טוב אני יכול לעשות לה רייקי". הצעתי.

"בוא ננסה". אמרה.

 

האמת היא שקצת הופתעתי. מריה הייתה אישה דעתנית ואנליטית שעולם הרוח והרפואה המשלימה רחוק ממנה מאד אבל שמחתי בשבילה שהיא מאפשרת לעצמה להיפתח לעולם הזה גם אם זה מתוך ייאוש.

 

הזמנתי אותן להיכנס למרפאה ברקע נשמעה מוסיקה מרגיעה וריח קטורת נישא באוויר. דיאנה מיד מצאה לה מקום רביצה נוח ליידי. התחלתי בטיפול הרייקי לכלבה והנחתי את כפות ידי על הכלבה בהתחלה על ראשה ובהדרגה על כל גופה כשאני משתדל להתרכז באזור הבטן שלה. הכלבה התמסרה לחלוטין למגע ולא זזה במהלך כל חצי השעה של הטיפול. הדבר המעניין הנוסף שקרה הוא השנוי שחל בהבעת הפנים של מריה שהתרככה מאד ובכלל בהלך הרוח שלה. השקט שלה במהלך כל הטיפול לא היה אופייני למה שהכרתי  בפגישות הקודמות שלנו בהן הייתה מספרת בשטף את כל פרטי המחלה והטיפול בכלבה. בסיום הטיפול הודתה לי וביקשה לקבוע עוד טיפול רייקי אחד. קבענו ודיאנה נזקקה לשכנועים לא מעטים כדי לעזוב את המקום גם לאחר סיבוב קצר בדשא משכה אותה חזרה למרפאה.

 

בטיפול הבא שנערך כעבור יומיים סיפרה שהכלבה הרגישה טוב יותר ובטיולים היומיים משכה אותה שוב לדלת המרפאה. כך המשכנו בשגרת הטיפולים כל יומיים. לאחר סוף השבוע סיפרה מריה שגם בשבת הכלבה הובילה אותה לדלת המרפאה ובמהלך הלילה חוותה דיאנה קוצר נשימה שהדיר שינה מעיניה של מריה, שהקושי הנפשי ניכר היטב על פניה ועל כתפיה שרכנו קדימה.

 

בתום הטיפול בדיאנה הצעתי למריה לשבת על הכיסא וטיפלתי ברייקי גם בה. היה ברור בשלב הזה כי דיאנה לא תאריך ימים ואכן היא נפטרה בשלווה בשנתה בלילה שלאחר הטיפול האחרון. מריה התקשרה לבשר לי על כך. היא הודתה לי מאד על כך שעזרתי להן להקל על הסבל הרב וביקשה עוד בקשה אחת. שאעזור לה לקבור את כלבתה האהובה.

 

הדגמת פעולת אנרגיית הרייקי על חתולים מבוצע על ידי רותם ומושיק חברי לקורס הרייקי.

 

 

 

 

 

אינטרמקס קידום אתרים
למידע וייעוץ מקצועי