ערן זיו - וטרינר נס ציונה
דף הבית / איך תבחרו פנסיון לחיית המחמד שלכם?

איך תבחרו פנסיון לחיית המחמד שלכם?

איך למצוא פנסיון

בתקופות החגים ובחופשים הארוכים פונים אליי עוד ועוד לקוחות בשאלה היכן להשאיר את הכלב ואיך אוכל להיות בטוח כי המקום אכן מתאים לו וישרת את צרכיו.

ראשית, אני שמח מהשאלה ומהדאגה הרבה שעומדת מאחוריה מאחר וגישתי היא שחיית המחמד שלכם היא בן בית לכל דבר, וכפי שהייתם רוצים שיתייחסו אליכם כך תגדילו לעשות ולמצוא להם את המקום הראוי ביותר עבורם.

 

ישנם פתרונות רבים עבור אותן משפחות, מדוגיסיטר, דרך בתי מלון ועד הפתרון השכיח ביותר, פנסיון לחיות מחמד.

לא כל פנסיון מציע שירות הולם ואטרקטיבי עבור בעלי החיים שלכם ולכן יש לבחור בקפידה את המקום הטוב והמתאים ביותר עבור האופי וסוג בעל החיים שלכם.

ישנם קריטריונים רבים שצריך לקחת בחשבון ואת חלקם אפרוט בשורות הבאות:

 

דגשים והמלצות לבחירת פנסיון

1. דע מי הוא בעל החיים שלך – לפני שאתה בוחר מקום בשבילו יש לדעת ולהכיר את אופיו של בעל החיים. האם מדובר בחתול מופנם, האם זהו כלב שאוהב להתרוצץ, האם יש לחיית מחמד אופי תוקפני ועוד שאלות שיקלו בבחירת האפשרות המתאימה ביותר. ודאו כי הפנסיון המארח ערוך לסוג בעל החיים שלכם ויכול לאפשר לו את התנאים הדרושים.

 

2. מרחב מחייה – כמו האדם כך גם בעל החיים זקוק למרחב בו יוכל לחוש מוגן ובטוח, עצמאי ואף יוכל להתרוצץ כאוות נפשו. ישנם פנסיונים צפופים שלא מאפשרים להכניס זבוב וישנם כאלה בהם בעל החיים שלכם ירגיש כאילו הוא בסוואנה באפריקה. ערכו ביקור מוקדם והבטיחו כי חיית המחמד שלכם זוכה לחדר או תא מרווח שיאפשר לה לישון בנעימים ובבטחה.

 

3. הבריאות מעל הכל – לפני שמכניסים כלב לפנסיון דואגים כי הוא מחוסן ובריא. מקומות הומי כלבים לדוגמה יכולים להיות כר פורה להפצת מחלות וטומנים בחובם סכנה להידבקות במחלות שונות. שעלת כלבים היא דוגמה טובה למחלה המתפרצת במקומות צפופים ועליכם לוודא כי מחד כלבכם מחוסן ומאידך כי הפנסיון מקבל רק כלבים מחוסנים.

 

4. השגחה מסביב לשעון – מקומות המלאים בבעלי חיים יכולים להוות סכנה עבור חלקם. כלבים גדולים וחזקים יכולים לפגוע בקטנים וחלשים מהם (לעיתים אף כחלק ממשחק). לכן, בדקו כמה אנשי צוות עובדים במקום, מהי רמת ההשגחה, כמה בעלי חיים צפוים להיות במקום והאם ישנה הפרדה בין החיות. אל תשאירו מקום לספקות ואל תשאירו את חיי היקירים שלכם ביד הגורל.

 

5. בעלי חיים צועדים על קיבתם – בימים בהם החיות מופרדות מבעליהן הן מצויות במצב רגשי מסוים ואף יכולות להיקלע לדכדוך. לפיכך, נסו להבטיח כי ישנם מספר דברים מוכרים מהבית שנשארים איתם כמו האוכל שהם רגילים אליו, צעצוע שהם אוהבים ואף תשומת לב וליטופים הניתנים בפנסיון וישכיחו מהם לרגע את המרחק מהבעלים.

 

6. מרפאה וטרינרית בקרבת מקום – גם אם חתולכם חזק מאוד וגם אם הכלב אינו נוטה לחלות אין זה אומר כי זה לא יקרה דווקא בעת היעדרכם. תקופות מורכבות מבחינה רגשית (ופרידה היא בהחלט אחת מהן) מועדות יותר לחולשה פיזית. לפיכך, יש לוודא כי בקרבת הפנסיון מצויה מרפאה וטרינרית שתוכל לקלוט את יקירכם בעת הצורך ולתת לו את הטיפול הטוב ביותר עבורו.

אינטרמקס קידום אתרים
למידע וייעוץ מקצועי


לקוחות יקרים, מספר עדכונים לגבי פעילות המרפאה בתקופה הקרובה.
המרפאה פעילה בשעות הרגילות ובחירום 24/7,
עם זאת מומלץ:
– לצמצם הגעה למקרים דחופים
– להתקשר לתאום תור למניעת מפגשים עם לקוחות אחרים, ועל מנת לקבל יעוץ טלפוני במקום להגיע למרפאה.
– במידה ויש צורך בטיפול רפואי לחיית המחמד שבעליהן בבידוד ניתן ליצור קשר ומרפאת הבית הכתום תשתדל לעזור באיסוף בטוח מביתכם למרפאה וחזרה.
– במידה ומתעוררים קשיים כלכליים אל תמנעו טיפול מבעל החיים ונשתדל לעזור כמיטב יכולתנו.

 

מוזמנים ליצור איתנו קשר בכל מצוקה משפחתית אחרת שמתעוררת וננסה לעזור בהמלצות למדיטציות או בהתבוננות על מנת ליצור סביבה משפחתית מיטיבה ככל האפשר להולכים על 2 ועל 4 כאחד.

האחריות היא שלנו לשמור על עצמנו ועל הסובבים אותנו. חיות המחמד לא מדבקות ולא נדבקות בוירוס הקורונה הספציפי הזה אך יכולות לשאת אותו זמן מה על פרוותן.
כדאי לאנשים חולים להעביר מגבון חיטוי על פרוות החיה לפני הוצאתה החוצה.
יש טעם ליצור קשר עם דוג ווקר או להעסיק אדם שכרגע מובטל בעזרה בטיול עם הכלב.
עזרה הדדית ושמירה על שלוות נפש חשובים מאד בתקופה זו.
בריאות לכולנו:)