ערן זיו - וטרינר נס ציונה
דף הבית / טיפול תומך לבעל חיים במצב סופני

טיפול תומך לבעל חיים במצב סופני

רייקי לבעלי חיים סופניים

לעיתים מגיעים למצב בו בעל החיים גוסס ונמצא בסבל כתוצאה מהתדרדרות מצבו הגופני עקב גיל מופלג או מחלה קשה ואין אפשרות לתמוך בו יותר באמצעים רפואיים כמו ניתוחים או משככי כאבים.

בעל החיים מאבד למעשה איכות חיים. לעיתים אינו רואה או שומע או מוגבל בתנועה עד למצב בו הוא מתבוסס בצרכיו ובמקרים אלו קיימת האפשרות להמתת חסד.

ההחלטה לבחור באופציה זו אינה פשוטה לבעלים ולעיתים עובר זמן רב מרגע ההבנה שזה המעשה הנכון ועד לביצוע ההרדמה עצמה.

 

בתקופת הפרידה החשובה הזאת, שבה נפרדת המשפחה מחיית המחמד האהובה עליה ומפנימה את עובדת ארעיות החיים וסיומם הבלתי נמנע, מצאתי כי טיפול תומך לבעל חיים במצב סופני באמצעות טיפול ברייקי לבעלי חיים מקל מאוד הן על חיית המחמד והן על הבעלים, שמושפעים מן הסתם מאוד ממצוקת החיה.

 

רייקי היא שיטת טיפול אנרגטית עתיקה המועברת דרך המטפל למטופל דרך מגע ידיים או בשליחה מרחוק. האנרגיה מנותבת ומועצמת על ידי המטפל למקומות הפגועים. בנוסף היא מנתבת את עצמה בגוף המטופל ועוזרת גם בפן הנפשי ולא רק הפיזי. זוהי אנרגיה מיטיבה שאינה גורמת בשום אופן נזק. המטופל חש בדרך כלל חום באזורים המטופלים ומעין תחושת ריחוף כללית, נכון הדבר גם לכלבים וחתולים.

 

רייקי לטיפול בבעלי חיים סופניים

הטיפול אורך כחצי שעה ומקל מאוד על בעל החיים הגוסס. הבעלים מתארים עלייה בתיאבון ושתייה, שינה טובה יותר בלילה והרגשה נינוחה יותר של חיית המחמד. בעלי החיה הגוססת שבוחרים לעבור טיפול רייקי בעצמם או אפילו רק נוכחים בזמן הטיפול בחיה, מתארים הקלה גדולה, ירידה בעומס המורגש בכתפיים וראיה צלולה יותר של המציאות, שמקלה עליהם להגיע להחלטה הנכונה עבור חיית המחמד שלהם.

כאשר מגיעה המשפחה להחלטה לבצע המתת חסד לבעל חיים, משולב הרייקי בתהליך הפרידה המשפחתי.

 

תהליך הפרידה מבעל חיים במצב סופני חשוב מאין כמוהו היות והוא מאפשר ביטוי לזיכרונות דומים הצפים מהעבר הקשורים בדרך זו או אחרת למוות או פרידה. זיכרונות אלו מעלים לעיתים כאב רב שמעצים את הקושי להיפרד מחיית המחמד. תפקיד תהליך הליווי הוא לשים את הדברים בפרופורציות ולהבדיל בין החוויות הקודמות להמתת החסד עצמה תוך הבנה כי זהו מעשה של חסד המיטיב עם בעל החיים בסוף דרכו. כל רגש של אשמה או ייסורי מצפון שעולים סביב התהליך מטופלים עד להבנת הבעלים כי אין להם אחיזה במציאות. רגשות אחרים כמו עצב הם לגיטימיים לחלוטין ומקבלים מקום לביטוי בתהליך הפרידה.

 

 

טיפול לבעל חיים סופני

 

בזמן בו אני מלווה את בני המשפחה בתהליך הפרידה ומוודא כי הם שלמים עם החלטתם ומבינים כי הם מבצעים מעשה של חסד, חיית המחמד מקבלת טיפול רייקי אחרון במקביל לזריקת טשטוש.

הטיפול מאפשר רגיעה ושלווה מוחלטת לפני המתת החסד.

 

תהליך פרידה נכון מבעל חיים גוסס

תהליך פרידה נכון מבעל חיים גוסס ישפיע בצורה משמעותית על חוויות פרידה בעתיד, תפיסת העולם שלנו לגבי גלגל החיים ולאחר תקופת אבל, פניות לגידול חיית המחמד הבאה ממקום נקי מחרדות.

מעבר לתמיכה במהלך המתת חסד או טיפול בבעלי חיים במצב סופני, משולבים טיפולי רייקי קצרים בכל ביקור שוטף במרפאה כחלק שיגרתי מהטיפול הרגיל ללא תשלום נוסף ותורמים לאווירת הרוגע ונינוחות בעלי החיים ובעליהם במקום.

 

מרפאת הבית הכתום – כי בעל החיים הוא חלק מהמשפחה

אנחנו במרפאת הבית הכתום בנס ציונה מאמינים כי בעל החיים הפך לחלק בלתי נפרד מהרקמה המשפחתית ורוצים להעניק לו כבוד לאורך כל חייו וכמובן גם ברגעיו האחרונים.

בעל חיים גוסס זכאי לליווי תומך, אהבה וחמלה הן מצד הבעלים והן מצד הוטרינר.

אנחנו מאפשרים סדרת טיפולי רייקי או טיפולים חד פעמיים ארוכים יותר בתיאום מראש.

מוזמנים ליצור איתנו קשר בכל אחת מדרכי יצירת הקשר הקיימות באתר: חלונית יצירת קשר או בטלפון, בברכת בריאות מלאה לכם ולבעל החיים.

אינטרמקס קידום אתרים
למידע וייעוץ מקצועי