ערן זיו - וטרינר נס ציונה
דף הבית / ריקו – סיפור מן המרפאה על כלב שננשך על ידי כלב אחר

ריקו - סיפור מן המרפאה על כלב שננשך על ידי כלב אחר

פומרניאן שננשך על ידי כלב

ריקו

ריקו, כלב מסוג פומרניאן ניראה תמיד כמו פונפון מהלך כשהיגיע למרפאה. שפע הפרווה המטופחת שלו הסווה היטב את גופו הקטן והשברירי. גם הפעם כשהיגיע בזרועות בעליו הנסערים שהגדירו את המצב כמקרה חירום, לא ממש ראיתי את הפציעה שהסתתרה מתחת לפרוותו המפוארת. האב וביתו המתייפחת בת ה-11 תיארו לסירוגין את השתלשלות העניינים.

גם כלבים ננשכים על ידי כלבים אחרים

הבת לקחה את הכלב לטיול שיגרתי בשכונה מחובר לרתמת גוף ורצועה. הם חלפו ליד שער אחת החצרות ואז השתחל לו הפרחח במפתיע בין הסורגים ישר לתוך מלתעותיו של כלב מסוג אמסטף. הבת המבועתת הגיבה אינסטינקטיבית לצווחותיו של כלבה האהוב ומשכה אותו בכל כוחה מבין הסורגים. היא הזעיקה את אביה ומשם הגיעו מיד למרפאה שלנו, הבית הכתום בנס ציונה.

 

כלב נשך כלב

 

במבט ראשון הכלב נראה לי מבוהל אבל שלם אך כשהסטתי את הפרווה מרגלו הקדמית ראיתי שעור הרגל הופשל מהבשר כמו גרב, מאזור המרפק מטה לכיוון האצבעות. לנוכח המחזה נמלטה הבת בבכי מהמרפאה. ביקשתי מאביה שינסה להרגיע אותה ולהסביר כי דברים כאלה קורים וזאת כמובן לא אשמתה. הנחתי כי כנראה לא נשברה הרגל היות וריקו עדין דורך עליה וכי הוא יצטרך להישאר אצלי לתפירת העור. הסברתי כי סיבוכים אפשריים בתפרים היקפיים כאלה היא שהצלקת עלולה להתכווץ בתהליך האיחוי כמו אזיקון סביב הרגל ולהפריע לאספקת הדם וכמובן שהוא יצטרך טיפול אנטיביוטי למניעת זיהום מהנשיכה עצמה. מעבר לכך ניראה כי אין פגיעה מערכתית וסיכויי ההחלמה טובים.

 

תפרים אצל כלבים

הרדמתי את הכלב ותפרתי את העור המופשל חזרה למקומו. חבשתי את הרגל הדקיקה בחבישה נרחבת ומרופדת למניעת תזוזת האזור עם משחה אנטיביוטית על התפרים ולאחר שהתאושש יצרתי קשר עם האב ובישרתי לו כי ריקו יצא מכלל סכנה.

 

ביקשתי ממנו שיביא גם את ביתו כשהוא מגיע לאסוף את הכלב.

 

כשהגיעו מסרתי להם את הכלב והבת ערסלה את כדור הצמר הקטן בזרועותיה.

 

"את יודעת שסביר שהצלת את חייו"? אמרתי לה.

 

"מה באמת? חשבתי שהכל קרה באשמתי". אמרה מופתעת מוחה דמעה מלחיה.

 

"אני מאמין, שהתגובה המהירה שלך מנעה מהכלב הנושך לתלוש לריקו את הרגל. לולא משכת אותו בזמן הוא היה מאבד את רגלו ומת מאבדן דם. כל הכבוד לך". אמרתי והבחנתי כי אבן נגולה מעל ליבה.

 

 

כלב לאחר תפרים

 

מניעה ופנייה לוטרינר לצורכי חירום

 

תמיד רצוי לזכור שבתוך תוכן של חיות המחמד שלנו מסתתרים תמיד אינסטינקטים חייתיים של חיית בר והם יכולים לצוץ מדי פעם אנחנו רק יכולים לעשות כמיטב יכולתנו כדי למנוע נזקים לנו ולסביבה. לכן יש טעם לדבר אולי עם השכנים שיסגרו את הרווחים בין הסורגים של השער כדי למנוע פציעה נוספת ולהשתדל להימנע מלהגיע בטיול למקומות מועדים לפורענות. אם בכל זאת קרה מקרה חירום כפי שנוכחתם, ניתן לפנות אל וטרינר חירום או מרפאה וטרינרית שנותנת מענה מיידי.

אינטרמקס קידום אתרים
למידע וייעוץ מקצועי


לקוחות יקרים, מספר עדכונים לגבי פעילות המרפאה בתקופה הקרובה.
המרפאה פעילה בשעות הרגילות ובחירום 24/7,
עם זאת מומלץ:
– לצמצם הגעה למקרים דחופים
– להתקשר לתאום תור למניעת מפגשים עם לקוחות אחרים, ועל מנת לקבל יעוץ טלפוני במקום להגיע למרפאה.
– במידה ויש צורך בטיפול רפואי לחיית המחמד שבעליהן בבידוד ניתן ליצור קשר ומרפאת הבית הכתום תשתדל לעזור באיסוף בטוח מביתכם למרפאה וחזרה.
– במידה ומתעוררים קשיים כלכליים אל תמנעו טיפול מבעל החיים ונשתדל לעזור כמיטב יכולתנו.

 

מוזמנים ליצור איתנו קשר בכל מצוקה משפחתית אחרת שמתעוררת וננסה לעזור בהמלצות למדיטציות או בהתבוננות על מנת ליצור סביבה משפחתית מיטיבה ככל האפשר להולכים על 2 ועל 4 כאחד.

האחריות היא שלנו לשמור על עצמנו ועל הסובבים אותנו. חיות המחמד לא מדבקות ולא נדבקות בוירוס הקורונה הספציפי הזה אך יכולות לשאת אותו זמן מה על פרוותן.
כדאי לאנשים חולים להעביר מגבון חיטוי על פרוות החיה לפני הוצאתה החוצה.
יש טעם ליצור קשר עם דוג ווקר או להעסיק אדם שכרגע מובטל בעזרה בטיול עם הכלב.
עזרה הדדית ושמירה על שלוות נפש חשובים מאד בתקופה זו.
בריאות לכולנו:)