ערן זיו - וטרינר נס ציונה
דף הבית / איך לבחור אוכל בריא לכלב שלי?

איך לבחור אוכל בריא לכלב שלי?

איך לבחור אוכל לכלב

כלב בבית זו שמחה – הוא הראשון לברך אתכם כשאתם חוזרים הביתה מהעבודה, אוהב אתכם גם כשאתם לא במיטבכם, ומאושר מכל הזדמנות לצאת איתכם לטיול או משחק. האחריות לבריאותו של כדור הפרווה המתוק הזה היא עליכם, וזו לא תמיד משימה קלה או זולה. אנחנו מוקפים בכמויות אדירות של מידע מבלבל, סותר או מטעה וקשה לדעת מה הדבר הנכון לעשות כדי לגדל כלב בריא ומאושר. לכן קיבצנו עבורכם כמה כללי אצבע לבחירת המזון הנכון ביותר עבור כלבכם.

 

יתרונות המזון האיכותי

מאחר ואנשים לא טועמים אוכל לכלבים, אנחנו עלולים לטעות ולחשוב שכל מזונות הכלבים הם פחות או יותר זהים. או לפחות שכולם נבדקו ונמצאים תחת פיקוח. אבל האמת היא שלא כל מזונות הכלבים הם אותו דבר, והאחריות היא עליכם לעשות את הבירורים המתאימים. 

מזון כלבים איכותי יעזור לכלב לשמור על פעולת מעיים תקינה, עצמות חזקות, פרווה בוהקת ואפילו תוחלת חיים ארוכה יותר.

 

רכיבים איכותיים

הדבר הראשון שעליכם לבדוק לגבי אוכל לכלבים הוא הרכיבים שלו. ממש כמו במזון שלנו, גם שקי אוכל לכלבים מגיעים לרוב עם טבלה קטנה שמפרטת מה הרכיבים והערך התזונתי שלו. אוכל איכותי לכלבים יכיל בערך שליש בשר. לרוב מדובר בבשר עוף, אולם קיימים גם מזונות שמבוססים על כבש או דגים והם נחשבים איכותיים יותר.

הפורמולה תכיל גם פחמימות בכמות מסוימת, ויש להעדיף מזונות שמבוססים על אורז, שיבולת שועל, ובכלל על דגנים מלאים. מזונות כלבים זולים משתמשים בדגנים ופחמימות פחות מומלצים כמו תירס, מה שעלול לגרום לכמויות צואה גדולות ורכות, ולאורך זמן יכול לגרום לבעיות עיכול שונות.

 

איזה אוכל מתאים לכלב

 

הכי חשובה ההתאמה

לא משנה איזו המלצה קיבלתם מהמוכר בחנות, מחברים או אפילו מווטרינר – זכרו שאין מזון כלבים אחד שהוא הבריא ביותר. תזונה בריאה תלויה במידה רבה בהתאמת המזון לכלב המסוים שלכם. 

 • גיל הוא פרמטר חשוב, במיוחד אצל גורים שהצרכים התזונתיים שלהם שונים מאלה של כלבים בוגרים או מבוגרים. 
 • ישנם אפילו מזונות שמיועדים לגזעי כלבים מסוימים ועונים על הצרכים האישיים שלהם, בהתאם לנתונים הפיזיים והבעיות הבריאותיות שנוטות לעלות אצלם, כדאי להתייעץ על כך עם הוטרינר. 
 • יש להתחשב גם בגודל הכלב, מבחינת גודל כופתיות המזון. 
 • ככל הניתן, כדאי להתחשב גם בהעדפה האישית של הכלב. בדיוק כמונו, גם לכלבים שלנו יש טעמים ומרקמים שהם אוהבים לאכול וכאלו שלא. בסופו של דבר, האוכל שנקנה לכלב לא יעזור לתזונה שלו אם הוא לא יאכל אותו.
 • וכמובן, כדאי להיות ערניים לרגישויות ואלרגיות בקרב כלבים.

 

התייעצו, ערכו סקר שוק והתנסו

הדרך הטובה ביותר לבחור אוכל לכלבים היא שילוב של התייעצות עם גורמים מקצועיים ביחד עם התנסות עצמית. בררו אצל הווטרינר אילו מזונות מומלצים לדעתו, ומתוכם בדקו מה הכלב שלכם מעדיף ומה גורם לו להרגיש חזק ושמח. בנוסף, גם בנושא העלויות והמחירים יכולים להיות הבדלים גדולים, ולכן כדאי לבצע סקר שוק בטרם מבצעים רכישה.

אינטרמקס קידום אתרים
למידע וייעוץ מקצועי


  לקוחות יקרים, מספר עדכונים לגבי פעילות המרפאה בתקופה הקרובה.
  המרפאה פעילה בשעות הרגילות ובחירום 24/7,
  עם זאת מומלץ:
  – לצמצם הגעה למקרים דחופים
  – להתקשר לתאום תור למניעת מפגשים עם לקוחות אחרים, ועל מנת לקבל יעוץ טלפוני במקום להגיע למרפאה.
  – במידה ויש צורך בטיפול רפואי לחיית המחמד שבעליהן בבידוד ניתן ליצור קשר ומרפאת הבית הכתום תשתדל לעזור באיסוף בטוח מביתכם למרפאה וחזרה.
  – במידה ומתעוררים קשיים כלכליים אל תמנעו טיפול מבעל החיים ונשתדל לעזור כמיטב יכולתנו.

   

  מוזמנים ליצור איתנו קשר בכל מצוקה משפחתית אחרת שמתעוררת וננסה לעזור בהמלצות למדיטציות או בהתבוננות על מנת ליצור סביבה משפחתית מיטיבה ככל האפשר להולכים על 2 ועל 4 כאחד.

  האחריות היא שלנו לשמור על עצמנו ועל הסובבים אותנו. חיות המחמד לא מדבקות ולא נדבקות בוירוס הקורונה הספציפי הזה אך יכולות לשאת אותו זמן מה על פרוותן.
  כדאי לאנשים חולים להעביר מגבון חיטוי על פרוות החיה לפני הוצאתה החוצה.
  יש טעם ליצור קשר עם דוג ווקר או להעסיק אדם שכרגע מובטל בעזרה בטיול עם הכלב.
  עזרה הדדית ושמירה על שלוות נפש חשובים מאד בתקופה זו.
  בריאות לכולנו:)