ערן זיו - וטרינר נס ציונה
דף הבית / אלרגיה לשלג – סיפור מהמרפאה על אלרגיה לכלבים

אלרגיה לשלג - סיפור מהמרפאה על אלרגיה לכלבים

על אלרגיה לכלבים

אלי, בחור חביב בשנות החמישים לחייו, הגיע למרפאה הוטרינרית בנס ציונה יום אחד ובזרועותיו כדור פרווה צחור כשלג מנוקד בשני חרוזי פחם בוהקים. ליטוף קל והפונפון הפך בין רגע לגורת מלטז יפיפייה עם מבט סקרן ושמח בעיניה.

במקרים רבים הכלב דומה לבעליו, גם מבחינה חיצונית, גם מבחינת אופי ולעיתים גם מבחינה רפואית. במבט חטוף על השניים לא ניכר שום דמיון בין האיש גדל הממדים המקריח לבין הבובה הקטנטונת ושופעת השיער.

"תתחדש". אמרתי לו.

"עוד מוקדם לברך, אני לא יודע אם נשאיר אותה בכלל, זה רק לניסיון. בינתיים אני רק רוצה, שתבדוק אותה ותחסן את החיסון הראשון". השיב.

"מה שמה"? שאלתי.

"בתי, ליאן, קוראת לה שלג". ענה. אני רק השליח.

"למה לא הבאת אותה אתך להשתתף בחוויית החיסון"? שאלתי.

"היא שונאת זריקות. בתי אלרגית כמעט לכל דבר והיא קבלה כל כך הרבה זריקות בשמונה שנותיה שכבר הפסקתי לספור. בהתקפות קשות אנחנו נאלצים לרוץ אתה לבית חולים מחשש שתיחנק". ענה בעצב. "חלום חייה היה לגדל כלב אבל בגלל האלרגיה פחדנו לסכן אותה. השבוע מלאו לה שמונה ולא יכולנו לעמוד בהפצרותיה יותר והבאנו כלב למרות החשש הכבד". הוסיף.

"אתה יודע, שעם מחלות לא מתווכחים? לפעמים ילד משתמש בחולי כדי להשיג דברים מההורים. מניסיוני דווקא חשיפה לבעלי חיים מחזקת את המערכת החיסונית של הילד, אבל כמובן יש לנקוט משנה זהירות ולעקוב. בכל אופן יש לי תכשיר מיוחד, שמורחים על הכלב פעם בשבוע, הוא מונע את פיזור האלרגנים מהפרווה ובכך מפחית את הסיכוי לתגובה אלרגית אצל הבעלים. קח אותו מתנה אבל תבטיח לי, שליאן תגיע אתך לחיסון הבא". אמרתי.

"בסדר, אנסה". הבטיח אלי.

לאחר כשבוע התקשר אלי נסער ואמר, שליאן התנשקה עם הכלבה והתנפחה לה מאד השפה. הם חוששים מאד ושוקלים למסור אותה.

" האם השתמשת בתכשיר שנתתי לך"? שאלתי.

"כן פעם אחת". ענה.

 

אלרגיה לכלב

 

"אוקי, עדין מוקדם לקבוע אם התגובה האלרגית קשורה לכלבה אם כרגע הנפיחות בשפה ירדה אין כרגע סכנה. ליתר ביטחון שטוף את הכלבה היטב עם שמפו רפואי כדי להוריד אלרגנים אפשריים מהפרווה ומחר שים שוב את התכשיר שנתתי לך על הכלבה. תעדכן אותי בכל התפתחות". המלצתי.

לאחר שבועיים הופיעו אלי ליאן ושלג במרפאה.

"מה שלומכם"? שאלתי. באתם לחיסון שני לכלב"?

"הכל בסדר". ענו האב וביתו יחד.

"איך שלג"? שאלתי, מתבונן ביצור החמוד המכורבל בזרועות ליאן.

"כיף לי אתה היא אפילו ישנה איתי במיטה". ענתה הילדה מחייכת מאזן לאוזן.

"אז מן הסתם את לא אלרגית איליה". חייכתי. "אז תגידי משהו ליאן". התבוננתי ישר לתוך עיניה הבוהקות. "עכשיו, כשקיבלת מה שרצית, גמרנו עם האלרגיות נכון?

"כן". ענתה.

 

תני כיף. שלחתי כף יד פרושה לעברה. היא שלחה כף יד קטנטנה וחבטה בידי.

" אפשר לתת זריקה לשלג"? שאלה בחיוך מבויש.

"ברור". עניתי לה מכניס את המחט לכפל עור הצוואר של שלג. "בואי תלחצי על המזרק".

אינטרמקס קידום אתרים
למידע וייעוץ מקצועי