ערן זיו - וטרינר נס ציונה
דף הבית / ביקור בית לא שיגרתי – מבוכים ודרקונים

ביקור בית לא שיגרתי - מבוכים ודרקונים

הכנה של חתול לביקור בית

ביקור בית של וטרינר הוא לא תמיד טיול בפארק, מדי פעם נתקלים בחיות מחמד שאינן מעוניינות בטיפול שאנחנו מציעים להן. בשורות הבאות מביא הוטרינר, ד"ר ערן זיו, סיפור אמיתי מניסיונו האישי, ביקור בית אצל שני חתולים בעלי סיפור חיים מעניין, פרטים בהמשך.

זמן קריאה צפוי – 3 דקות

 

ביקור בית של וטרינר כי אין ברירה אחרת

מדי פעם אני מוזמן לביקורי בית לאנשים המתקשים להגיע עקב קושי בהתניידות שלהם או של בעל החיים. או חוסר שיתוף פעולה מצד החיה. בעיקר כשמדובר בחתולים, אם החתול החליט שלא בא לו לצאת מהבית או להיכנס לכלוב, כמעט בלתי אפשרי לשכנע אותו והקרב דיי אבוד מראש.

 

במקרה הנוכחי מדובר בשני חתולים שאינם יוצאים כלל מהבית והיות ואין שום סיכוי בעולם להכניסם לכלוב ללא פגיעות ברכוש או בנפש, אני מוזמן אליהם הביתה פעם בשנה לביצוע החיסונים השוטפים.

 

החתולים, זכר ונקבה, הוא ותיק יותר והיא הובאה אחריו לארח לו לחברה, לא ממש הסתדרו בלשון המעטה וגילו בעיות התנהגות ממש מההתחלה. החתולה הגיבה בתוקפנות לניסיונות המשחק של הזכר ורק שימוש בתרופות הרגעה הצליח ליצר שקט בבית. לאחר זמן מה בו נגמלה החתולה מהתרופות התהפכו היוצרות והזכר החל לתקוף אותה. נאלצתי להעלות גם אותו על תרופות היות והוא הפך אגרסיבי מאד ולא צפוי ופצע אותה לא פעם והיחסים ביניהם התייצבו.

 

הבית אמנם התייצב אבל יחסו של הזכר אלי לא השתנה. אם בצעירותו אפשר היה לרסן אותו כדי להזריק לו חיסונים, כעת הוא היה בממדים וטמפרמנט של נמר וכל מי שינסה להתקרב אליו דמו בראשו.

איך להביא חתול למרפאה

 

חיסון לחתולים בבית הלקוח 

ביום המיועד בסיום העבודה השוטפת במרפאה הגעתי אליהם הביתה מצויד בכל החיסונים הנדרשים וחמוש במוט מיוחד שהכנתי, שמאפשר לי להזריק מרחוק. ביקשתי שיכניסו את החתול התוקפן מבעוד מועד לחדר קטן שיקל עלי את הציד. התחלתי מהקל אל הכבד וחיסנתי את החתולה שהייתה נינוחה במיוחד. 

 

ואז פניתי לכיוון חדר הכביסה אליו הוכנס הנמר דרקון. לפי הרעשים וקולות הנפץ שנשמעו מהחדר הבנתי שהוא קלט אותי ושהוא כבר מוטרף לגמרי. הצצה מהירה מהחלון אימתה את מחשבותיי. מספר עציצים היו מנופצים על הרצפה והחתול התמקם על מדף בנקודה אסטרטגית מעל מכונת הכביסה נוהם בזעם. השתחלתי בזהירות מבעד לדלת לתוך החדרון התבוננתי סביבי והרגשתי חשוף מאד בגוב האריות הצפוף. על מכונת הכביסה הייתה מונחת גיגית פלסטיק. ידעתי שאין לי הרבה זמן למשחקים אחזתי את הגיגית ביד שמאל כמגן ודקרתי את החתול עם כידון  המזרק המאולתר בימין תוך כדי שהוא מזנק על הגיגית שהגנה על פני ושורט אותי קלות במותן עם רגלו האחורית. פתחתי את הדלת בזריזות והוא נמלט לאחד מחדרי הבית.

 

המשימה בוצעה בהצלחה וכולנו יכולנו לנשום לרווחה עד הפעם הבאה.

 

הכינו את החתולים מבעוד מועד

המקרה אינו ממש שיגרתי או מייצג ביקורי בית טיפוסיים של אבל הוא ממחיש מה יכול לקרות במקרים קיצוניים, וכמה חשוב להגיע למצב בו הטיפול הרפואי שליו ככל האפשר לחיה ולבעליה כדי לגרום למינימום סטרס ולהיטיב ככל האפשר עם חיות המחמד שלנו.

 

מהסיבה הזאת אני מעודד את בעלי החתולים לגרום להם להתיידד עם כלוב הנשיאה על ידי הפיכתו למקום מיטיב. אפשר להאכיל אותם בתוכו באופן קבוע או ממש להפוך את הכלוב לביתם עם מצע מפנק וצעצועים. ברגע שהחתול לא קורא את הכלוב כדבר מאיים קל יותר להכניס אותו לכלוב ולהביאו לטיפול במרפאה הוטרינרית.

 

ביקור בית של וטרינר לחתול

 

כמובן כי בכל מקרה אין לוותר על חיסונים לחתולים או לכלבים רק בשל בעיות התנהגות של חיית המחמד. בכל מקרה בו אתם מתקשים להביא את חיית המחמד לטיפול וטרינרי אנא צרו קשר עם הוטרינר המטפל ושתפו אותו בסיטואציה, ייתכן מאוד ויהיו לו טיפים מועילים או שיחליט להגיע אליכם הביתה.

אינטרמקס קידום אתרים
למידע וייעוץ מקצועי