תפריט נגישות
כלי נגישות
כלי נגישות
תצוגה רגילה
כלי נגישות
גווני אפור
כלי נגישות
ניגודיות גבוהה
כלי נגישות
טקסט רגיל
כלי נגישות
טקסט בינוני
כלי נגישות
טקסט גדול
צרו קשר
ערן זיו - וטרינר נס ציונה
דף הבית / שירותי המרפאה / טיפולי שיניים לכלבים

טיפולי שיניים לכלבים


שמירה על היגיינת הפה של חיית המחמד חשובה מאד! הזנחה או האכלה לא נכונה גורמים לריח רע מהפה ודלקות חניכיים. אבן שן נוצרת ומגינה על מושבות חיידקים. נוצרים חורים בשיניים שללא טיפול יסתיימו באובדן השן. אותם חיידקים עשויים לחדור למחזור הדם ולהתיישב על שסתומי הלב או אברים אחרים בגוף. ההשלכות הן, כאבי תופת לבעל החיים, מחלת לב, כבד, כליות, ולעיתים מוות.

 

מניעת בעיות שיניים בכלבים

  1. תזונה : מזון מסחרי יבש באיכות טובה כבסיס לתזונת בעל החיים. מזון זה יסייע בהבטחת תזונה מאוזנת ובהפחתת אבן השן.
  2. צחצוח שיניים: צחצוח קפדני באופן יומיומי יסייע למניעה מוחלטת של הצטברות אבן שן. כדאי מאוד להרגיל את הגור לצחצוח שיניו כבר בצעירותו (על אף שיש לו שיני חלב בשלב זה), כדי שיתרגל לפעולה ויאפשר הצחצוח גם כשיתבגר. ניתן להשתמש במברשת שינים רגילה או במברשת מיוחדת המתלבשת על האצבע, טבולה במים עם מלח. כמו כן ניתן לקנות משחת שינים מיוחדת בטעם עוף, כבד וכו'. אין להשתמש במשחת שינים של בני אדם מאחר והיא מקציפה ומבהילה את חיית המחמד.
  3. תוסף מזון רפואי: ישנן כופתיות מזון יבש המיוצרות כך שהסיבים המרכיבים אותן הם אורכיים וקשים. תוספת של מספר כופתיות בתזונה הרגילה של חיית המחמד על בסיס יומי, תסייע בצמצום אבן השן באפן ניכר.
  4. חטיפים וצעצועים: קיימים חטיפים המיועדים לניקוי שיניים. כמו כן, ניתן לתת לכלב לכרסם עצמות בקר גדולות ושלמות (לא עוף ולא דג!!), חבל מיוחד לניקוי שינים, ועוד אמצעים המסייעים בניקוי אבנית.

ניקוי שיניים לכלב

כאמור, הצטברות אבנית בשיני הכלב מהווה קרקע לשגשוג חיידקים שיובילו לדלקות חניכיים. כאשר אמצעי המניעה שהוזכרו אינם מסייעים ומבחינים באדמומיות חניכיים, כאב בחלל הפה ואף דימומים אצל הכלב כדאי לפנות לטיפול שיניים אצל הוטרינר.
ניקוי שיניים: מיועד לבעלי חיים עם אבן שן שאין אפשרות להסירה באמצעים המוזכרים, במקרה כזה לא יהיה מנוס מניקוי שיניים בהרדמה מלאה, במרפאה הוטרינרית.

חשוב לדעת כי דלקת חניכיים עלולה להחמיר ולגרום לנסיגת חניכיים וחשיפת שורש השן אצל כלבים. במקרים מסוימים אין מנוס מעקירת שיניים.
עקירת שיניים: במקרים בהם קיימת נסיגת חניכיים משמעותית ,פגיעה בשן, או מחלות אוטואימוניות שונות, יש לעקור שיניים. יש לציין כי גם פעולה זו מתבצעת תחת הרדמה מלאה.

טיפולי שיניים לכלבים

אינטרמקס קידום אתרים