תפריט נגישות
כלי נגישות
כלי נגישות
תצוגה רגילה
כלי נגישות
גווני אפור
כלי נגישות
ניגודיות גבוהה
כלי נגישות
טקסט רגיל
כלי נגישות
טקסט בינוני
כלי נגישות
טקסט גדול
צרו קשר
ערן זיו - וטרינר נס ציונה
דף הבית / שירותי המרפאה / אימון אישי – הקשר בין חיית המחמד לבעליה

אימון אישי - הקשר בין חיית המחמד לבעליה


שמי ערן זיו, וטרינר בנס ציונה, ומקימה של מרפאת הבית הכתום. במשך שנות עבודתי תמיד ריתק אותי הקשר המיוחד בין חיית המחמד לבעליה. הבחנתי בקשרים בין כלבים שמנים, לבעלים שמנים כלבים אלרגיים, לבעלים אלרגיים, חתולים חולי כליות לבעלים העוברים דיאליזה ועוד. אבל מעבר לדמיון חיצוני, הקיים לעתים בצורה זו או אחרת בין השניים, הבחנתי כי בהתבוננות מעמיקה יותר, מתחת לפני השטח, הדמיון פשוט מדהים.

אדם הבוחר חיית מחמד סבור לרוב, כי הבחירה שעשה היא בחירה מודעת לחלוטין. אז זהו, שלא ממש. לפי התרשמותי במהלך השנים, הבחירה היא תת מודעת, ונובעת משתי סיבות: האחת, החיה דומה לבעליה, ולכן תיבחר, מאחר וכולנו מעדיפים סביבה מוכרת לנו ככל האפשר. והשנייה, שלטעמי משמעותית יותר, היא, שהחיה מזדמנת לחיינו כדי ללמדנו משהו על עצמנו, שעדין אנחנו לא מוכנים לראות.


התנהגות בעלי חיים ובעליהם

 

הרעיון הזה ריתק אותי, והפך את כל הצורה בה תפסתי את מקצועי. אם עד לנקודה מסוימת עסקתי בפן הרפואי בלבד, הרי מרגע הגילוי, הפך הטיפול למסע משפחתי, בו החיה היא חלק מחבילה משפחתית מורכבת. המחשבה, שהנחתה אותי תמיד, הייתה רווחת בעל החיים. הנחתי שאם המשפחה מאוזנת, גם לחיה יהיה טוב, ומכאן הרצון לחשוף על פני השטח את האמונה או הקושי המשפחתי, הקשור לחיית המחמד. אנשים רבים משליכים את הקשיים שלהם על חיית המחמד, דבר שיוצר דיכאון, מתחים וחרדות אצל שני הצדדים. במקרים רבים אנשים כלל לא מודעים לבעייתיות במערכת היחסים עם החיה וסובלים שנים. במקרים אחרים הם נפגעים, פיזית או נפשית מהקשר. פעמים רבות הבעיות בקשר מסתיימות, למרבה הצער, בנטישה.

 

חיזוק הקשר בין חיית המחמד לבעלים

 

ולכן שמתי לי כמטרה, לפעול ככל יכולתי, לחיזוק הקשר בין חיית המחמד לבעליה. בשלב בו האדם מודע ללקח, שהוא אמור ללמוד מחיית המחמד שלו, ייווצר החופש לבעלים, "לרדת על ארבע", וליצור קשר אמתי, בגובה העיניים עם החיה. במקביל יוסר עול כבד, מחיית המחמד עצמה.

 

הקשר בין חיית מחמד לבעלים

 

המסע שעברתי בחיי הוביל אותי לתפיסת עולמי העכשווית והטיפול בלקוחותיי, ההולכים על ארבע ועל שתיים, כאחד.

בזכות הניסיון הרב שצברתי במפגשים עם הרבה חיות מחמד, ובעליהן פיתחתי שיטת אימון ייחודית בה בעל החיים משמש כטריגר להצפת קשיים מצוקות ומחסומים אישיים. הצפת הקושי וראיית המציאות כפי שהיא מאפשרת קשר נקי בין האדם לחיה ומהדקת את הקשר ביניהם. השינויים שהתחוללו בחלק מהמקרים בין האדם לעצמו ובינו לחיית המחמד, פשוט מדהימים.

 

לקוחות הרוכשים מנוי שנתי למרפאה זכאים לשיחת אימון קצרה כאחת מהטבות המנוי. אחרים המבקשים להעמיק ולחקור או לקבל ליווי לתהליכים מורכבים וקשים, מוזמנים לתאם פגישה ארוכה יותר. לכל שאר המבקרים במרפאה מובטח לחוות את הגישה הייחודית במהלך הביקורים במרפאה.

אימון אישי לבעלי חיים - וטרינר בנס ציונה

אינטרמקס קידום אתרים