תפריט נגישות
כלי נגישות
כלי נגישות
תצוגה רגילה
כלי נגישות
גווני אפור
כלי נגישות
ניגודיות גבוהה
כלי נגישות
טקסט רגיל
כלי נגישות
טקסט בינוני
כלי נגישות
טקסט גדול
צרו קשר
ערן זיו - וטרינר נס ציונה
דף הבית / שירותי המרפאה / טיפול בחתולי הרחוב

טיפול בחתולי הרחוב


חתולי רחוב הינם אוכלוסיה בסיכון, הם חיים במקומות מזדמנים, לא נהנים מארוחות סדירות, אין מי שדואג להם ומזג האוויר מהווה סכנה אמיתית לחייהם.
אוכלוסיית החתולים ברחובות היא עצומה והערכות נוקבות במספרים של חתול רחוב אחד על כל שני בני אדם בישראל ובמילים פשוטות מיליוני חתולים ללא בית.
פוטנציאל הסבל בחיי חתולי הרחוב הוא גדול מאוד ומחייב אותנו להתגייס ולסייע ככל הניתן.

 

טיפול בחתולי רחוב - וטרינר

 

אוכלוסיית החתולים בעלת תפקיד חשוב בשמירה על המאזן האקולוגי. החתולים הם ציידים מיומנים של מזיקים ומסייעים לנו בני האדם חיים בסביבה בטוחה יותר עבורנו. לפיכך, אל לנו לשכוח מה הם עושים עבורנו ויש לנו חובה מוסרית לגמול להם.
כל אדם יכול לתרום באמצעות הכלים העומדים לרשותו: האכלת חתולים בכמות נדרשת של מזון יבש המתאים לחתולים, במקומות בטוחים (ולא בסמוך לכבישים סואנים), בזמנים קבועים ובאזורים אשר לא יהוו מטרד לשאר התושבים (לא כולם חובבי חתולים וצריך להתחשב גם בהם). בסיום ההאכלה יש לשמור על מקום נקי ולאסוף את שאריות המזון.

 

איך אפשר לעזור? טיפים והנחיות לסיוע לחתולי הרחוב

  • אוכל מים ומחסה הם הצרכים הבסיסיים ביותר. בנס ציונה מאכילי חתולים רבים שמשקיעים הרבה מאד מזמנם וכספם לתמוך באוכלוסיית חתולי הרחוב. אנשים אלה תמיד ישמחו לתרומת מזון לחתולים או כלבים שנשאר לכם מסיבה זו או אחרת.
  • פיזור כלי מים רבים, בעיקר בחדשי הקיץ החמים יכול להציל חיים. מיקום קערת מים במקום מוצל ונסתר יעזור מאד לחתולים באזור.

  • מחסה שיספק צל בקיץ ופינה יבשה ומוגנת מרוח וגשם יכול לשפר בצורה משמעותית את איכות החיים של חתולי הרחוב. אפילו ארגז פשוט עם מצע כל שהוא יכול להיות מעולה.

  • חתולים יחפשו לעיתים מחסה מתחת למכסה המנוע של הרכב היות וזה מקום מוגן וחמים. מומלץ בעיקר בחורף לתת מכה על מכסה המנוע לפני שמניעים את הרכב בתקווה שאם יש שם חתול הוא יספיק להימלט בזמן ולא להיפצע.

  • הימנעות מפיזור לא מבוקר של חומרי הדברה בכלל ורעל עכברים בפרט. חתול עלול למות בייסורים מאכילת הרעל או עכבר שהורעל.

  • גורי חתולים שמתייתמים מאימם או ננטשים תלויים לחלוטין בחסדכם. ללא הנקה בתחליף חלב, עזרה בעשיית צרכים בעזרת צמר גפן רטוב ודאגה למקום מוגן וחמים בהקדם האפשרי, סיכוייהם לשרוד אפסיים. ניתן להגיע למרפאה להדרכה בסיסית והצטיידות באבקת חלב לחתולים.

 

 

מרפאת הבית הכתום בנס ציונה שמה לה לדגל לתמוך באוכלוסיית חתולי רחוב ומשתתפת באופן סדיר במבצעי עיקור וסירוס עירוניים או פרטיים, בהם נלכדים החתולים שמנותחים, מקבלים חיסונים ומאושפזים במרפאה במהלך הלילה ומשוחררים למחרת לנקודה בה נלכדו. תושבים המביאים חתול רחוב לטיפול נהנים מהנחות משמעותיות בעלויות הטיפול.

 

טיפול בחתולי רחוב

אינטרמקס קידום אתרים