ערן זיו - וטרינר נס ציונה
דף הבית / סיבות טובות לגידול כלב

סיבות טובות לגידול כלב

גידול כלב בבית

למה כדאי לאמץ כלב? אנשים רבים נמנעים מלהכניס כלב הביתה מסיבה כזו או אחרת. לרוב הסיבות אין אחיזה במציאות והן נובעות מאמונות או תפיסות שגויות מהעבר. בקטע הבא אנסה להציף חלק מהיתרונות בצירוף כלב למשפחה ולנפץ מספר מיתוסים.

תרומת גידול כלב למניעת מחלות זיהומיות ואלרגיות ולחיזוק המערכת החיסונית

שערות בבית יכולות להטריד מספר לא מבוטל של אנשים מצד אחד אך מאידך יש לא מעט יתרונות לחשיפה לשיער ולפרוות הכלב.

חשוב להבין את היתרונות הרפואיים מצד אחד ולדעת כי ניתן לצמצם את בעיית הניקיון מצד שני.

  1. מבחינה רפואית: מחקרים הראו כי החשיפה לחיידקים שעל פרוות הכלב מחזקת את המערכת החיסונית של האדם. בנוסף, ילדים שנחשפו לאלרגנים שעל פרוות הכלב, כמו אבק אבקת פרחים וכו', נמצאו חסינים יותר לאלרגיות שונות מעצם החשיפה, שעודדה את הגוף לייצר חסינות לאותם גורמים. כלבים לילדים הם בעצם הרבה יותר מחיית מחמד, הם גם שומר אנושי! 
  2. מבחינת ניקיון: טיפוח ורחיצת הכלב יפחית בצורה משמעותית את פיזור השערות בבית. ניתן להבריש את הכלב על בסיס יומי או שבועי וגם להיעזר במספרת כלבים מקצועית. לכלבים מגזעים גדולים כמו לברדור, גולדן, רועה גרמני ועוד, שכבת שומן המגינה על הפרווה ולכן תדירות השטיפה שלהם צריכה להיות אחת לשלושה חדשים. אם מבחינים במעטה קשקשים לבן הברשה טובה תספיק במידה והקשקשים שחורים סימן שהגיע הזמן לבקר במספרה. כלבים מגזעים קטנים כמו פודל, שיצו, פקינז ועוד, שלהם אין שומן המגן על הפרווה, יכולים לעבור שטיפה אחת לשלושה עד ארבעה שבועות. שימוש בשמפו היפו-אלרגbי המכיל שמנים טבעיים ישמן את פרוותם וישמור על עורם וימנע בעיות רפואיות. חשוב לא פחות הוא הייבוש היסודי לאחר השטיפה ומתן תשומת לב מיוחדת לייבוש וניקוי אזורים לא מאווררים כמו אוזניים וקפלים מתחת לעיניים.

לקריאה נוספת: אני אלרגית לכלבים

 

לגדל כלב

 

למה לגדל כלב? אושר ושמחה

בעלי כלבים סובלים פחות מדיכאון. טיפוח בעל החיים יעיל לעיתים יותר מתרופה. עצם הוצאת בעל החיים לטיול מאפשרת התאווררות חשובה לבעלים. האהבה הרבה שאינה תלויה בדבר, שכלב מעניק, גורמת לגישה חיובית יותר לחיים. אפילו ההתבוננות בכלב גורמת לשחרור הורמון האוקסיטוצין מהמוח הגורם להרגשה טובה.

 

כלב מספק תמיכה בלב

לא לחינם מצטרפות האותיות ב: כ' ל' ב' לביטוי כל- לב. מעבר לאהבה שאינה תלויה בדבר שהוזכרה קודם ותומכת בפן הרגשי, ליטוף הכלב בפני עצמו ידוע כמוריד קצב לב ולחץ דם. תמיכה רפואית מובהקת, שרק מחזקת את הידוע על קשר גוף ונפש.

 

גידול כלב הוא עידוד לפעילות גופנית

יציאה לטיולים יומיים ולעיתים שילוב פעילות ספורטיבית מגוונת עם הכלב תורמים רבות לפיתוח סיבולת לב ריאה ברמות שונות.

 

העשרת חיי חברה בעזרת הכלב

עם כלב לצדך הכל קל יותר. אנשים נוטים לסמוך יותר על בעלי כלבים, קל יותר ליצור איתם קשר ולהכיר. הכלב יכול לשמש גם כחבר חלופי בזמנים בהם מעדיפים להתרחק מחברת בני האדם.

כלב ישתלב בחיי החברה של כל גיל ומצב. יהיה חבר לאנשים לאחר תקופת גירושין, יעזור לרווקים להכיר בני זוג, ישחק עם ילדים וינחם קשישים.

 

גילוי סרטן ושיקום של ממש

הוכח שכלבים מסוימים נוטים לרחרח וללקק אזורים נגועים בסרטן אצל בעליהם. היום גם ידוע על שילוב כלבים ברפואה משקמת, טיפולי פיזיותרפיה ועוד. העולם הרפואי נחשף לסגולות הרפואיות של עולם הכלבים.

 

 

גידול כלב במשפחה

 

 

לגדל כלב ולהוריד לחץ בעבודה

כלב בסביבת העבודה מוריד לחץ. אנשים לוקחים פסק זמן בריא יותר מהפסקת עישון, כדי לשחק אתו וחוזרים טעוני אנרגיה לעבודתם דבר שמעלה את הסיפוק מהעבודה ואת התפוקה שלהם.

 

השתקפות אישיות האדם והצפת ופתרון קשיים

אדם ייקח כלב הדומה לו מתוך בחירה תת מודעת להיות בסביבה מוכרת ונוחה. הדבר יתבטא לעיתים במאפיינים חיצוניים, דמיון במחלות ומאפיינים אישיותיים. אפשר להיעזר בליווי שאני מציע במרפאה (אימון אישי לכלב ולבעליו), בשימוש בדמיון זה להצפת קשיים אישיים ופתרונם לרווחת הכלב ובעליו.

 

מעורר למשחק

כשמגדלים כלב נחשפים לתחכום והשובבות שלו בכל הקשור למשחק. לכלב יש את היכולת למשוך את בעליו למשחק ולהוציא ממנו את הילד שבו, דבר חשוב בעולמנו הרציני ורווי הקשיים והטרדות, דבר המאפשר לנקות את הראש ופשוט ליהנות.

 

לסיכום – מילה מהוטרינר

לכל מטבע שני צדדים ותמיד עדיף להסתכל על חצי המלא של הכוס. בבחירה להכניס כלב הביתה חצי הכוס הזאת גדושה בכל טוב.
כמובן כי גידול כלבים דורש אחריות, זמן פנוי ופנאי רגשי על מנת להשיב לכלב על אהבתו כלפי הבעלים.

יתרה מכך, חשוב מאוד להקפיד על ביקורים שוטפים אצל וטרינר מומלץ בעיר מגוריכם, שיוכל לתת מענה מיידי לכל צורך שיעלה.
זכרו כי ככל שתטפלו טוב יותר בחיית המחמד שלכם כך תזכו להנות ממנה לאורך זמן והיא תחזיר לכם עשרות מונים יותר בעזרת אהבה שלא תלויה בדבר.

אינטרמקס קידום אתרים
למידע וייעוץ מקצועי