ערן זיו - וטרינר נס ציונה
דף הבית / רייקי כטיפול תומך בבעל חיים סופני

רייקי כטיפול תומך בבעל חיים סופני

רייקי לבעלי חיים סופניים

לעיתים מגיעים למצב בו בעל החיים נמצא בסבל כתוצאה מהתדרדרות מצבו הגופני עקב גיל מופלג או מחלה קשה ואין אפשרות לתמוך בו יותר באמצעים רפואיים כמו ניתוחים או משככי כאבים.

בעל החיים מאבד למעשה איכות חיים. לעיתים אינו רואה או שומע או מוגבל בתנועה עד למצב בו הוא מתבוסס בצרכיו ובמקרים אלו קיימת האפשרות להמתת חסד.

ההחלטה לבחור באופציה זו אינה פשוטה לבעלים ולעיתים עובר זמן רב מרגע ההבנה שזה המעשה הנכון ועד לביצוע ההרדמה עצמה.

 

בתקופת הפרידה החשובה הזאת, שבה נפרדת המשפחה מחיית המחמד האהובה עליה ומפנימה את עובדת ארעיות החיים וסיומם הבלתי נמנע, מצאתי כי טיפול ברייקי לבעלי חיים מקל מאוד הן על חיית המחמד והן על הבעלים, שמושפעים מן הסתם מאוד ממצוקת החיה.

 

רייקי היא שיטת טיפול אנרגטית עתיקה המועברת דרך המטפל למטופל דרך מגע ידיים או בשליחה מרחוק. האנרגיה מנותבת ומועצמת על ידי המטפל למקומות הפגועים. בנוסף היא מנתבת את עצמה בגוף המטופל ועוזרת גם בפן הנפשי ולא רק הפיזי. זוהי אנרגיה מיטיבה שאינה גורמת בשום אופן נזק. המטופל חש בדרך כלל חום באזורים המטופלים ומעין תחושת ריחוף כללית.

 

רייקי לטיפול בבעלי חיים סופניים

הטיפול אורך כחצי שעה ומקל מאוד על החולה. הבעלים מתארים עליה בתיאבון ושתייה, שינה טובה יותר בלילה והרגשה נינוחה יותר של חיית המחמד. בעלי החיה החולה שבוחרים לעבור טיפול רייקי בעצמם או אפילו רק נוכחים בזמן הטיפול בחיה, מתארים הקלה גדולה, ירידה בעומס המורגש בכתפיים וראיה צלולה יותר של המציאות, שמקלה עליהם להגיע להחלטה הנכונה עבור חיית המחמד שלהם.

כאשר מגיעה המשפחה להחלטה לבצע המתת חסד לבעל חיים, משולב הרייקי בתהליך הפרידה המשפחתי.

 

תהליך הפרידה חשוב מאין כמוהו היות והוא מאפשר ביטוי לזיכרונות דומים הצפים מהעבר הקשורים בדרך זו או אחרת למוות או פרידה. זיכרונות אלו מעלים לעיתים כאב רב שמעצים את הקושי להיפרד מחיית המחמד. תפקיד תהליך הליווי הוא לשים את הדברים בפרופורציות ולהבדיל בין החוויות הקודמות להמתת החסד עצמה תוך הבנה כי זהו מעשה של חסד המיטיב עם בעל החיים בסוף דרכו. כל רגש של אשמה או ייסורי מצפון שעולים סביב התהליך מטופלים עד להבנת הבעלים כי אין להם אחיזה במציאות. רגשות אחרים כמו עצב הם לגיטימיים לחלוטין ומקבלים מקום לביטוי בתהליך הפרידה.

 

 

טיפול לבעל חיים סופני

 

בזמן בו אני מלווה את בני המשפחה בתהליך הפרידה ומוודא כי הם שלמים עם החלטתם ומבינים כי הם מבצעים מעשה של חסד, חיית המחמד מקבלת טיפול רייקי אחרון במקביל לזריקת טשטוש.

הטיפול מאפשר רגיעה ושלווה מוחלטת לפני המתת החסד.

 

תהליך פרידה נכון

תהליך פרידה נכון מבעל חיים ישפיע בצורה משמעותית על חוויות פרידה בעתיד, תפיסת העולם שלנו לגבי גלגל החיים ולאחר תקופת אבל, פניות לגידול חיית המחמד הבאה ממקום נקי מחרדות.

מעבר לתמיכה במהלך המתת חסד או טיפול בבעלי חיים במצב סופני, משולבים טיפולי רייקי קצרים בכל ביקור שוטף במרפאה כחלק שיגרתי מהטיפול הרגיל ללא תשלום נוסף ותורמים לאווירת הרוגע ונינוחות בעלי החיים ובעליהם במקום.

סדרת טיפולי רייקי או טיפולים חד פעמיים ארוכים יותר אפשריים בתאום מראש.

אינטרמקס קידום אתרים
למידע וייעוץ מקצועי