ערן זיו - וטרינר נס ציונה
דף הבית / כמה עולה לגדל כלב או חתול?

כמה עולה לגדל כלב או חתול?

כמה עולה לגדל כלב או חתול

כאשר מאמצים חיית מחמד הופכים באופן טבעי לאחראים לרווחתה ובריאותה. תפקיד הטיפולים השוטפים הוא בעיקר רפואה מונעת.
חלק מהטיפולים יחייבו ביקור במרפאה הוטרינרית וחלק יכולים להתבצע על ידי הבעלים בעצמם כמו מתן טיפול נגד פרעושים וקרציות או מתן טיפול נגד תולעי מעיים. טיפולים אלו אינם פולשניים וניתנים בצורת כדורים לבליעה, אמפולות לטפטוף על העור או קולרים.

משמעות עלות הטיפולים השוטפים בחיית המחמד

מאחר והטפילים השונים מפתחים חסינות לחומרי ההדברה, משקיעות חברות התרופות מאמצים רבים בפיתוח מתמיד של תכשירים חדשים, תוך דגש על בטיחות התכשיר לחיה, לאדם ולסביבה. פיתוח זה משפיע לעיתים על עלות התרופה אך הערך המוסף במניעת הדבקות הוא גדול מאד הן מבחינת רווחת החיה והן מבחינת עלות הטיפול במידה והיא נחשפה לטפילים.

פרעושים יגרמו לתגובה אלרגית שתתבטא בגירוד, פצעים ובמקרים קשים אנמיה.

קרציות עלולות להדביק את הכלב בקדחת קרציות, מחלה מסכנת חיים, ואת החתול בטפילי דם אחרים שעלולים לפגוע באיברים פנימיים ובדם.

תולעים יגרמו לגרוד, פצעי ליקוק, שלשולים ודלקות ובעיות ספיגה במעיים.

לטיפולים אחרים, הכוללים בעיקר זריקות, יש להגיע עם חיית המחמד למרפאה וטרינרית. כלבים מקבלים זריקה נגד תולעת הפארק אחת לשלשה חדשים. זריקה זו אינה חיסון ותפקידה להשמיד את תולעת הפארק במידה והייתה הדבקה לפני שהתולעת תיבנה מושבה בוושט ותתחיל להתרבות ולהפיץ ביצים מדבקות לסביבה. במידה והתולעת הצליחה לבנות מושבה או לנדוד בגוף הכלב, נדרש טיפול ממושך ויקר בניסיון להשמידה. טיפול שלמרבה הצער לא תמיד מצליח.

 

לקבלת מחירי מנויים לכלבים ולחתולים – לחצו כאן

 

כמה עולה חיסון משושה?

חיסון משושה בכלב או חיסון מרובע בחתול, הינם חיסונים שנתיים שמחירם דומה לעלות ביקור רגיל במרפאה. חיסונים אלו מספקים הגנה חשובה מפני מחלות קשות התוקפות את חיית המחמד. החיסון הוא חיסון מוחלש המעודד את התחסנות הגוף ויש לתגבר אותו כל שנה. חשוב להבין כי עלות החיסון אינה משקפת בהכרח את עלות התרכיב עצמו ואינה שונה משמעותית מעלות זריקה אחרת. לשילוב החיסון עם הבדיקה השנתית שמלווה אותו יש ערך מוסף רב.

כמה עולה חיסון כלבת?

חיסון כלבת בכלבים ניתן אחת לשנה ומשולב עם אגרת רישיון שנתית לאחזקת כלב.

עלות האגרה מושפעת ממספר גורמים:

  • גיל: כלב צעיר מחצי שנה או מבוגר משמונה שנים יזכה לאגרה מוזלת.
  • כלבים מסורסים ומעוקרים יזכו להנחה משמעותית באגרה השנתית מתוך רצון לעודד פעולה זו ולמנוע פיצוץ אוכלוסין שגורם להמתת כלבים רבים כל שנה.
  • כלבים גזעיים הרשומים בהתאחדות הישראלית לכלבנות יזכו להנחה מתוך רצון לאפשר שימור גזעים תחת פיקוח ההתאחדות על רביה מסודרת ובריאותית.

*כל שאר הכלבים יאלצו לשלם אגרה גבוהה משמעותית.

חיסון כלבת בחתולים, שיוצאים החוצה ניתן אחת לשלש שנים מאחר וחתול מוגדר בחוק כחיית בר מוגנת ואינו מחויב ברישוי עירוני.

 

כמה עולה חיסון כלבת

 

טיפ מהוטרינר
הבדיקה הרפואית המתלווה לחיסון אינה פחות חשובה ממנו. במהלך בדיקה כזאת יכול הרופא לעלות על בעיות ורגישויות שונות של חיית המחמד כמו בעיות שיניים, אוזניים, עיניים, גידולים שונים ושקים אנליים מלאים. אבחנה מוקדמת תמנע סבל ותחסוך טיפולים מורכבים ויקרים בעתיד.

במרפאת הבית הכתום בנס ציונה תכנית מנויים אטרקטיבית המאפשרת מעקב מסודר וטיפול שוטף בחיית המחמד בצד הנחות משמעותיות שיאפשרו רפואה טובה במחיר שפוי.

אינטרמקס קידום אתרים
למידע וייעוץ מקצועי